Prezent dla miłośników samochodów


Zakup prezentu dla kogokolwiek z naszych bliskich czy znajomych często jest dość ciężką sprawą. Tymczasem jednak, jeśli obdarowywana osoba jest prawdziwym maniakiem samochodowym, to warto zainwestować w naprawdę ciekawy produkt, jakim jest glinka do samochodu.

Na czym polega glinkowanie lakieru?

Glinka do lakieru służy właśnie do tego, aby wykonać glinkowanie lakieru. Skąd wiadomo, że taki proces jest potrzebny w karoserii? Otóż wystarczy w zasadzie naciągnąć foliową rękawiczkę i przejechać palcem po karoserii samochodu. Jeśli wyczujemy jakiekolwiek zgrubienia czy rękawiczka będzie się zaczepiać to znak, że nadszedł odpowiedni moment na glinkowanie lakieru.

Taki prezent będzie naprawdę bardzo trafiony, ponieważ obecnie praktycznie każdy samochód na swojej powierzchni ma mniejsze bądź większe zanieczyszczenia, których standardowe mycie nigdy nie usunie.

Jak wykonać glinkowanie lakieru?

Na początek oczywiście trzeba wykonać dokladne oczyszczenie karoserii. Należy przy tym pamiętać o tym, że do tego procesu konieczny jest specjalny szampon samoodowy oraz ściereczka z mikrowłókna. Dalej konieczne jest znalezienie substancji, która zadziała jak lubrykant do glinki. Polecany jest tutaj specjalny quick detailer.

Następnie przychodzi czas na użycie glinki. Trzeba pamiętać o jednej, bardzo ważnej sprawie. Mianowicie glinkę przesuwamy tylko do przodu i do tyłu, czasem ewentualnie wykonując ruchy do boku. W momencie, w którym glinka jest już brudna wymieniamy ją na nową. Co ważne – glinkę można stosować nawet na nowym lakierze.