Qyeon quartz dba o stan auta

Dbanie o stan auta to jedna z podstawowych powinności każdego kierowcy. Ale dbanie o auto to dość szerokie stwierdzenie. W pierwszym rzędzie rozumiane jest jako pilnowanie stanu płynów eksploatacyjnych, nasłuchiwanie pojawiających się symptomów usterek, w postaci chociażby dziwnych stuków dochodzących spod maski, czy tez kontrolowanie na bieżąco stanu ogumienia. Taki zakres działań można nazwać „twardym” dbaniem o auto.

Warto jednakże napisać kilka słów o drugiej stronie dbania o samochód, którą można dla porządku określić mianem „miękkiej”. Przez takie określenie należy rozumieć wszelkie czynności zmierzające do zachowania jak najlepszego wyglądu auta, i to zarówno z zewnątrz, jak i w jego wnętrzu.

Dbanie o auto w tym rozumieniu będzie więc przede wszystkim dbanie o stan jego karoserii, a więc regularne mycie, usuwanie drobnych ognisk korozji, pozbywanie się rys i zadrapań, woskowanie i polerowanie lakieru, czyszczenie kloszy lamp i wszelkie inne zabiegi, dotyczące zewnętrznych powłok samochodu.

Ale dbać można także o wnętrze samochodu. Deska rozdzielcza, kierownica, tapicerka, boczki drzwi, podsufitka, wykładzina – wszystkie te elementy wymagają odrobiny uwagi, w przeciwnym bowiem razie ulegną szybkiemu zużyciu i zniszczeniu.

Chcąc utrzymać wszelkie elementy auta w nienagannym stanie należy wyposażyć się w odpowiedni zestaw kosmetyków samochodowych. Istnieją producenci, którzy oferują pełną gamę produktów do dbania o samochód, tacy jak np. Gyeon Quartz. W asortymencie tego producenta znajduje się kompletny zestaw specyfików do dbania o wnętrze i karoserię samochodu. Warto zauważyć, że wybieranie produktów z jednej linii producenckiej pozwala na ich kompatybilne wykorzystywanie.