Jak dbać o samochód?


Dobrze wyglądająca, czysta, błyszcząca karoseria to duma każdego kierowcy, bez względu na to jaki samochód posiada. Jeśli zależy nam na doskonałym wyglądzie naszego auta do tematu powinniśmy podejść kompleksowo i postawić na coś więcej niż podstawowy pakiet na myjni.

Co wybrać do czyszczenia karoserii?

Dbanie o karoserię należy zacząć od jej dokładnego umycia – bez odpowiednich kosmetyków samochodowych może być nam ciężko – mamy do wyboru szampony i żele, usuwają one zanieczyszczenia takie jak zaschnięte błoto, kurz, jeśli mamy do czynienia z cięższymi zabrudzeniami, jak na przykład przyschnięte owady, na rynku znajdziemy specjalistyczne detergenty o wzmocnionym działaniu, jednocześnie zapewniające naszemu lakierowi bezpieczeństwo.

Jeśli zależy nam, żeby nasz samochód jak najdłużej pozostał czysty, po jego umyciu powinniśmy rozważyć nałożenie warstwy ochronnej, wosku – mamy dostępne preparaty w spray’u, w formie płynu, czy pasty – każdy znajdzie coś co będzie mu odpowiadać.

Jak czyścić pozostałe elementy auta?

Dbając o samochód należy pamiętać, że nie tylko karoseria wymaga naszej troski. Listwy i zderzaki też potrzebują regularnego czyszczenia i bez problemu znajdziemy kosmetyki samochodowe, które nam w tym pomogą, a dodatkowo stworzą powłokę zabezpieczającą.

Żaden samochód nie będzie dobrze wyglądał, jeśli nie wyczyścimy opon i felg. Powinniśmy zacząć od dokładnego ich umycia przeznaczonymi do tego środkami – najlepszy będzie spray, którym spryskujemy felgi, a następnie go spłukujemy, felgi również powinniśmy nawoskować. Opony, poza dokładnym umyciem, dobrze jest potraktować preparatem, który poza nadaniem im atrakcyjnego wygląda zabezpieczy je przed pękaniem.

Related Post