Jak dbać o samochód?


Dobrze wyglądająca, czysta, błyszcząca karoseria to duma każdego kierowcy, bez względu na to jaki samochód posiada. Jeśli zależy nam na doskonałym wyglądzie naszego auta do tematu powinniśmy podejść kompleksowo i postawić na coś więcej niż podstawowy pakiet na myjni.

Co wybrać do czyszczenia karoserii?

Dbanie o karoserię należy zacząć od jej dokładnego umycia – bez odpowiednich kosmetyków samochodowych może być nam ciężko – mamy do wyboru szampony i żele, usuwają one zanieczyszczenia takie jak zaschnięte błoto, kurz, jeśli mamy do czynienia z cięższymi zabrudzeniami, jak na przykład przyschnięte owady, na rynku znajdziemy specjalistyczne detergenty o wzmocnionym działaniu, jednocześnie zapewniające naszemu lakierowi bezpieczeństwo.

Jeśli zależy nam, żeby nasz samochód jak najdłużej pozostał czysty, po jego umyciu powinniśmy rozważyć nałożenie warstwy ochronnej, wosku – mamy dostępne preparaty w spray’u, w formie płynu, czy pasty – każdy znajdzie coś co będzie mu odpowiadać.

Jak czyścić pozostałe elementy auta?

Dbając o samochód należy pamiętać, że nie tylko karoseria wymaga naszej troski. Listwy i zderzaki też potrzebują regularnego czyszczenia i bez problemu znajdziemy kosmetyki samochodowe, które nam w tym pomogą, a dodatkowo stworzą powłokę zabezpieczającą.

Żaden samochód nie będzie dobrze wyglądał, jeśli nie wyczyścimy opon i felg. Powinniśmy zacząć od dokładnego ich umycia przeznaczonymi do tego środkami – najlepszy będzie spray, którym spryskujemy felgi, a następnie go spłukujemy, felgi również powinniśmy nawoskować. Opony, poza dokładnym umyciem, dobrze jest potraktować preparatem, który poza nadaniem im atrakcyjnego wygląda zabezpieczy je przed pękaniem.

Related Post

Wosk CarnaubaWosk Carnauba

Wosk carnauba mimo swojej egzotycznej nazwy, nie jest niczym szkodliwym i nie należy się go obawiać. Jest to naturalna substancja pozyskiwana z roślin. Często możemy się na niego natknąć pod