Który smar do łańcucha motocyklowego sprawdzi się najlepiej?


Motocykle to wspaniały sprzęt, który może służyć bezawaryjnie przez lata. Stanie się tak jednak tylko wtedy, gdy właściciel zadba m.in. o prawidłową konserwację układu napędowego. Jednym z kluczowych działań, o którym nie można zapominać, jest regularne smarowanie łańcucha do motocykla. Jaki smar najlepiej wybrać?

Wybór odpowiedniego smaru

Smar do łańcucha motocyklowego powinien być nakładany regularnie! Przyjmuje się, że powinno mieć to miejsce każdorazowo po przejechaniu 500 km lub po opadach deszczu.

Postępując w ten sposób można mieć pewność, że pomimo intensywnego użytkowania nie dojdzie do uszkodzenia zębatek, a następnie całego układu napędowego.

Obecnie producenci mogą zaoferować m.in.:

– smary na bazie ceramicznej,
– smary na bazie polimerowej,

Smar na bazie ceramicznej

Obecnie w Polsce wyjątkowo dużą popularnością cieszy się smar do łańcucha motocykla wykonany na bazie ceramicznej. Jest to rezultat jego uniwersalności. Tego rodzaju smar może być z powodzeniem stosowany zarówno w okresie zimowym, jak i letnim niezależnie od wilgotności powietrza. W praktyce oznacza to, że jest to doskonałe rozwiązanie dla większości posiadaczy motocykli.

Smar na bazie polimerowej

Warto też rozważyć nowoczesny smar na bazie polimerowej, który doskonale pokrywa całą powierzchnię łańcucha. Oznacza to, że jest on dobrze chroniony przed warunkami zewnętrznymi (m.in. przed deszczem), a motocyklista nie musi martwić się panującą aurą. Co więcej, smar polimerowy nie spada z łańcucha nawet przy silnych opadach deszczu.

Smary do łańcuchów motocyklowych oraz inne tego typu akcesoria można nabyć na Moto-Tour.com.pl.

Related Post