Niepozorny dodatek do stroju motocyklowego


Każdy doskonale wie, że aby móc bezpiecznie jeździć na motocyklu, trzeba posiadać do tego celu odpowiedni strój. Strój ten powinien składać się oczywiście z kasku, kurtki posiadającej specjalne wzmocnienia, a także butów. Mało kto jednak wymienia wśród tych oczywistych elementów motocyklowego ubioru rękawiczki. A przecież rękawice motocyklowe mają szczególnie duże znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Dlaczego są tak ważne?

O ile takie elementy stroju jak kask czy też wzmocniona kurtka chronią przede wszystkim przed skutkami upadku, tak rękawice motocyklowe wykorzystywane są w głównej mierze do tego, aby chronić dłonie podczas jazdy. Pęd powietrza, a także ewentualne kamienie lub owady, mogłyby wyrządzić potworne uszkodzenia dłoni, gdyby nie ich odpowiednia ochrona.

Jakie powinny być rękawice motocyklowe?

Nie każdy jednak model rękawic motocyklowych będzie dobry. Żeby były one bezpieczne, muszą być bowiem także wygodne. W tym celu przede wszystkim powinno się pamiętać o tym, aby były one dobrane w odpowiednim dla danej dłoni rozmiarze, lecz także, aby były wyposażone w specjalne membrany, które będą zapewniały dostęp świeżego powietrza do wnętrza, aby dłonie się w nich nie zapacały. Nie można także zapominać o tym, że takie rękawice muszą być całkowicie wodoodporne, a także odporne na uszkodzenia mechaniczne, ponieważ w razie wywrotki, muszą znieść silne tarcie o asfalt, aby nie spowodować uszkodzeń na dłoniach.

Related Post