opony nokian wr d3

Nokian Tyres WR D3 – zimówki dla wymagających

opony nokian wr d3

Kraje nordyckie mogą się poszczycić tym, że mają idealne warunki do testowania zimowego ogumienia. Nic więc dziwnego, że od lat jednym z liderów w branży opon zimowych jest fińska firma Nokian. Jaki jest sekret tej firmy? Własna baza technologiczna i godziny testów w skrajnych warunkach.

Opony zimowe Nokian

Jednym z technologicznych sekretów zimówek firmy Nokian jest specjalna mieszanka, z której wykonują swoje opony. Domieszka oleju rzepakowego pozwala osiągnąć dobrą przyczepność, podczas gdy dodatek krzemionki sprawia, że opona jest odpowiednio sztywna, przez co jej działanie nie zmienia się nagle w wypadku dużego spadku temperatur. Dobrze pracuje także na mokrej nawierzchni, Takie opony świetnie sprawdzają się np. w przypadku SUVów.
Opony Nokian WR D3 to przykład zimówek, które bazują właśnie na tej technologii. Nie należą wprawdzie do klasy Premium, ale spotykają się z bardzo dobrymi ocenami ze strony użytkowników.

Opony Nokian WR D3

Na rynku dostępny jest spory wybór rozmiarów opon Nokian WR D3. Produkowane są w zakresie od 13 do 20 cali. Stosuje się je dla klas prędkości od T do W. Zgodnie z tabelą indeksów prędkości oznacza to, że w zależności od klasy możne je stosować maksymalnej prędkości nawet 270 km/h (klasa W).
Testowane na fińskich torach opony dobrze sprawdzają się w polskich warunkach, które nie są aż tak ekstremalne. Oponom Nokian WR D3 nie straszny śnieg ani błoto pośniegowe. W Polsce zwłaszcza roztopy są bardzo niebezpieczne, ponieważ w ciągu zimy niejednokrotnie ścieg rozpuszcza się i zamarza. Jednak opony WR D3 są w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Related Post

Letnie opony DunlopLetnie opony Dunlop

Wybór letnich opon do samochodu jest istotną kwestią. Ważne, aby opony były dobrej jakości, bowiem to pozwoli na dużą oszczędność pieniędzy – wysokojakościowe opony posłużą nawet kilka sezonów bez konieczności