obsługa celna

Obsługa celna – o czym trzeba pamiętać?

obsługa celna

Zagwarantowanie dobrej obsługi celnej w przewozie także bardzo istotne. Teraz przewóz jest niezwykle zaawansowany, więc zagwarantowanie trwałości łańcucha dostaw jest dość złożone. Z zasady obsługą importu i eksportu towarów zajmują się profesjonaliści. Czemu nie winno się robić tego samemu? Podstawowym czynnikiem jest potrzeba znajomości określonych przepisów i dobrych kwalifikacji w tymże fachu.

Czym jest odprawa celna oraz na czym polega?

obsługa celnaPod terminem usługa celna, mieszczą się po prostu wszelkie rzeczy przewidziane regułami postępowania celnego, z jakimi wiążą się usługi przy eksporcie i imporcie. Jest ono połączone z przejęciem pewnego produktu podlegającego odprawie celnej poprzez granicę celną określonego kraju czy wspólnego obszaru celnego (np. Unia Europejska). Kontrola celna jest potrzebna, by z jednej strony zobaczyć produkt zadeklarowany do odprawy, natomiast z innej – zabezpieczyć międzynarodowy obrót towarem zgodnie z aktualnymi przepisami oraz umowami zawartymi pomiędzy państwami.

Kogo obowiązuje odprawa celna?

Odprawa celna obowiązuje każdego inwestora, jaki przeprowadza transakcji obrotu produktami z krajami spoza Unii Europejskiej, jaki spełnia rolę aeo. Też procedura nakładania cła dotyczy także produktów, jakie wysyłane są czy przywożone z tychże krajów Unii Europejskiej, w których nie wykorzystuje się dyrektyw skarbowych, jak np. Wyspy Kanaryjskie. We współzależności od państwa, z jakim prowadzi się handel zmieniają się opłaty pobieranych należności. Na przykład, kiedy zamierzasz przewieźć poprzez lud do Federacji Rosyjskiej nabiał powinieneś liczyć się z opłatą rzędu 15%.

Obowiązki z jakimi wiążą się usługi przy eksporcie i imporcie może wykonać za nas zewnętrzna firma, jak tutaj. Profesjonaliści z firmy LOGIT mogą pomóc nas w tym niełatwym zadaniu.

Related Post