aktywna piana
Navigation trends Pielęgnacja auta Aktywna piana na myjniach bezdotykowych – czy warto?

Aktywna piana na myjniach bezdotykowych – czy warto?

0 Comments 12:03
aktywna piana

Korzystanie z myjni bezdotykowych to względnie nowy patent na zadbanie o swój samochód w sposób szybki oraz skuteczny. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kierowców decyduje się na tego typu rozwiązanie, które przynosi niesamowite efekty, nie angażując go zbytnio w sam proces. Myjnie tego typu pozwalają nie tylko zaoszczędzić czas, ale również nie wymagają żadnego wysiłku fizycznego. Sposoby na dopieszczenie swojego pojazdu są różne, a jednym z nich jest użycie aktywnej piany.

Czym jest aktywna piana? 

Aktywna piana to jeden z najważniejszych elementów myjni bezdotykowej, który może zwiększyć skuteczność mycia. Dokładniej, jest to detergent, aplikowany na powierzchnię pojazdu, który pomaga usunąć brud i zachować czystość samochodu na dłużej. Podczas mycia, powstaje gęsta, biała piana, która świetnie walczy z nawet najgorszymi zabrudzeniami, rozpuszczając je. To dzięki tej emulgacji brudu, łatwiej jest usunąć nawet najgorsze zabrudzenia typu osad z rdzy, smar, osady z zanieczyszczeń atmosferycznych lub owady. Często do jej produkcji wykorzystuje się środki zapachowe lub dodatki poprawiające właściwości chemiczne piany, co wpływa nie tylko na jej efektywność, ale również walory wizualno-zapachowe. 

Po nałożeniu aktywnej piany, nie trzeba długo czekać na dobry efekt. Gęsta konsystencja oraz połączenie piany z ciepłą wodą pozwala na szybkie pozbycie się uporczywych zanieczyszczeń. W ostatnim etapie, wystarczy pozbyć się detergentu wodą.

aktywna piana różowa

Czy warto skorzystać z aktywnej piany?

Odpowiedź jest prosta. Liczne zalety potwierdzają działanie aktywnej piany Eurowash w dbaniu o nasze samochody:

– umożliwia ona dokładne czyszczenie, bez konieczności stosowania mocnych detergentów, które mogą zarysować lakier pojazdu.

– aktywna piana oprócz pozbycia się brudu, chroni powłokę lakierniczą.

– proces mycia jest wygodny, łatwy oraz przyjemny

– można szybko zadbać o wygląd pojazdu.

– skład piany nie jest szkodliwy dla ludzi, tak jak niektóre inne detergenty

 aktywna piana jest ekologiczna, gdyż można ją biodegradować.

Patrząc na te zalety, czego można zatem chcieć więcej?

Stosowanie aktywnej piany do świetne rozwiązanie dla każdego kierowcy, jednak warto pamiętać, że nie wszystkie myjnie bezdotykowe są takie same. Warto zwrócić uwagę na te, które mają w swojej ofercie mycie aktywną pianą, ale są również wyposażone w urządzenia dobrej jakości. Należy także pamiętać o bezpieczeństwie oraz przestrzegać instrukcji, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. A potem można już tylko cieszyć się wyglądem oraz ochroną pojazdu.

Related Post