Boczne czy centralne kufry Givi?


Wybierając kufry motocyklowe warto zwrócić uwagę nie tylko na ich pojemność i jakość wykonania, ale również na rodzaj. Na półkach sklepowych dostępne są modele boczne i centralne, dlatego też warto wziąć to pod uwagę. Wybór konkretnego kuferka uzależniony jest nie tylko od indywidualnych preferencji, ale również od rodzaju posiadanej maszyny.

O czym należy pamiętać?

Wybierając nowe kufry centralne Givi należy upewnić się, czy będzie możliwe ich zamontowanie na danym motocyklu. Boczne i centralne kufry marki Givi są bardzo pojemne i wygodne z użytkowaniu, a co najważniejsze jakość ich wykonania stoi na najwyższym poziomie.

Sprawdź na moto-tour.com.pl

Rodzaj mocowania ma znaczenie

Włoska firma Givi opracowała bardzo prosty i niesłychanie wygodny system mocowania kufra bezpośrednio do płyty. W dzisiejszych czasach to właśnie system włoskiego producenta jest najpopularniejszym rozwiązaniem na rynku. Za pomocą jednego klucza, można szybko kuferek zablokować na płycie i zamknąć go. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie.

Mocowanie Monokey

System Monokey wykorzystywany jest praktycznie przy wszystkich modelach motocykli i dużych skuterów. Płyta wykonana jest z wytrzymałego i dość lekkiego tworzywa, które charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne. 3 punkty mocujące są umiejętnie rozłożone na całej powierzchni płyty w taki sposób, aby uzyskać największą powierzchnię styku. Mocowanie Monokey doskonale tłumią drgania dzięki czemu kufry centralne Givi są bardzo ciche.