Navigation trends transport Co dokładnie oznaczają konsulting logistyczny, audyt logistyczny i doradztwo logistyczne?

Co dokładnie oznaczają konsulting logistyczny, audyt logistyczny i doradztwo logistyczne?


Przedsiębiorcy działający w branży logistycznej bardzo często chcą skorzystać z usług zewnętrznej firmy, ale nie wiedzą, że błędnie stosują pojęcia, które tylko z pozoru mają identyczne znaczenie. Świetnym przykładem mogą być tak istotne terminy w logistyce, jak audyt logistyczny, doradztwo logistyczne oraz konsulting logistyczny. Co dokładnie oznaczają poszczególne pojęcia?

Doradztwo logistyczne

Nie wszyscy mają świadomość, że doradztwo logistyczne obejmuje praktycznie wszystkie projekty, które są realizowane specjalistów IT, inżynierów czy doświadczonych praktyków. Wspomniane doradztwo logistyczne ma bardzo istotne znaczenie przede wszystkim w przypadku firm, gdzie bardzo ważna jest efektywna logistyka.

Audyt logistyczny

Dobrze przeprowadzony audyt logistyczny jest w stanie zminimalizować w przedsiębiorstwie koszty koniecznych zasobów. Pozwala także na zdecydowane podniesienie skuteczności najbardziej kluczowych procesów logistycznych.

Konsulting logistyczny

Konsulting logistyczny umożliwia określenie strategii danej firmy pod względem logistycznym. Umożliwia także odpowiednio zidentyfikować niewykorzystany potencjał w przedsiębiorstwie. Z kolei dzięki zoptymalizowaniu kosztów logistycznych można uzyskać istotną przewagę konkurencyjną.

Related Post