Navigation trends Akcesoria samochodowe Dobór bagażnika do nadwozia samochodu

Dobór bagażnika do nadwozia samochodu


Wakacje to czas, w którym zdecydowanie więcej wyjeżdżamy. W ostatnich latach w Polsce nastała moda na zabieranie ze sobą na wakacje rowerów. Jest to dobry sposób, aby odpocząć o ile mamy je jak przewieźć.

Jak ustrzec się błędów dotyczących doboru bagażnika rowerowego?

W okresie wakacyjnym można na autostradach spotkać wiele samochodów, które na dachach mają przyczepione jednoślady. Czy jednak każdy typ bagażnika nadaje się do każdego typu samochodu? Czy każdy właściciel auta może zakupić bagażnik rowerowy na dach i będzie on pasował?

Przewóz dwóch kółek jest możliwy w każdym typie samochodu. Przy tym bagażniki rowerowe na dach polecane są do sedanów, hatchbacków i kombi. Wykorzystanie takiego bagażnika jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że zdobywamy w ten sposób sporo miejsca. W przypadku rodziny 2+2 każdy dodatkowy centymetr miejsca jest na wagę złota. Dodatkowo montaż tego typu bagażnika odbywa się na relingach. Nie ma więc sensu ściągać ich i montować na nowo.

A co z SUVami czy terenówkami?

Niestety trudno będzie zamontować bagażnik dachowy w przypadku SUVów czy też minivanów. Montaż będzie utrudniony, ponieważ samochód będzie zdecydowanie za wysoki. Tym samym niemożliwe będzie podniesienie tak wysoko jednośladów.

Zainwestuj więcej

Zdając sobie sprawę z cen rowerów, dobrze jest zainwestować nieco większe środki w dachowy bagażnik rowerowy w takim profesjonalnym wydaniu. Jeżeli posiadamy drogie jednoślady to powinniśmy zadbać o ich bezpieczeństwo. Stąd też warto wybrać bagażnik dachowy, który daje nam 100% pewności, że z naszymi rowerami nic się nie stanie. Dobrze jest również dobrać bagażnik do ilości rowerów, które ze sobą zabieramy. 

Istotne będzie również zwrócenie uwagi na to, czy wybrany bagażnik ma dodatkowe zabezpieczenia. Często spotykane są specjalistyczne opaski na koła. Tym samym rower jest dwukrotnie zabezpieczony. Dodatkowo wykorzystuje się zamknięcie na kluczyk. Jest to opcja bardzo bezpieczna w czasie postoju.

Zwróć uwagę na montaż

Dobierając bagażniki rowerowe na dach, warto jest również zwrócić uwagę na montaż. Te wykorzystujące relingi samochodowe montuje się zdecydowanie łatwiej. Czas montażu i demontaż znacznie się skraca.

Oprócz sposobu montażu warto zwrócić uwagę na rodzaj wykorzystanych materiałów, czyli inaczej mówiąc solidność bagażnika. Poza tym istotne będzie specjalne zabezpieczenie, zazwyczaj na dodatkowy kluczyk, uniemożliwiające zabranie złodziejowi rowerów podczas naszego postoju.

Zdecyduj się na renomowaną markę

Zastanawiając się nad zakupem bagażnika rowerowego umieszczanego na dachu samochodu, dobrze jest zastanowić się nad produktami renomowanych marek. Są to zazwyczaj bagażniki z wyższej półki cenowej. Zakup ich gwarantuje jednak, że tak naprawdę bagażnik będzie idealnie dopasowany do naszego samochodu. Można również sprawdzić oferty zamieszczone przez danego producenta samochodu. Bardzo często bowiem okazuje się, że w swojej ofercie faktycznie posiadają oni określone modele bagażników samochodowych montowanych w różnych miejscach samochodu.

Zakup bagażnika samochodowego to większy wydatek, który warto dokładnie przemyśleć.

Related Post