Navigation trends Felgi Jak należy dbać? Czyszczenie felg aluminiowych

Jak należy dbać? Czyszczenie felg aluminiowych


Felgi aluminiowe stanowią naszą prawdziwą ozdobę. Niemniej jednak muszą one być regularnie czyszczone, w przeciwnym bowiem razie, niestety będą one nie za dobrze się prezentować. Pytanie jednak pojawia się, jak w zasadzie wyczyścić takie felgi aluminiowe?

Specjalne środki i przyrządy

Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze to, że felgi aluminiowe są dość delikatne. Oznacza to, że nie można użyć byle jakiego środka do czyszczenia. Konieczne jest tu zakupienie odpowiedniego środka, które przeznaczeniem jest właśnie czyszczenie felg aluminiowych. Podczas ich wyboru trzeba patrzeć przede wszystkim na pH – powinno być neutralne albo zbliżone do niego.

Warto w tym momencie zaznaczyć, że takie środki do czyszczenia felg wcale nie są tak drogie, jakby to się mogło wydawać. Generalnie ich koszt kształtuje się w zakresie od 10 złotych do kilkunastu max, dwudziestu kilku. Warto jeszcze dodać, że warto zaopatrzyć się w specjalną gąbkę i ściereczkę. Nie muszą to być wyjątkowe przedmioty, jednak ważne jest, aby miały miękką powierzchnię i aby nie były używane do innych rzeczy.

Zasady czyszczenia felg aluminiowych

Czyszczenie felg aluminiowych wymaga od nas trzymania się pewnych zasad. Chodzi tu przede wszystkim o to, że nie można tego robić w momencie, w którym felgi są jeszcze ciepłe. Ponadto warto dodać , że absolutnie w grę nie wchodzą tutaj wszelkie szczotki czy ściereczki szorstkie, o twardym włosiu. Warto także pamiętać o tym, że może pojawić się problem z felgami w przyszłości, jeśli wcześniej ich odpowiednio nie nawoskujemy.

Related Post