Jak wybrać kombinezon motocyklowy?


Zakup pierwszego kombinezonu motocyklowego to nie jest łatwe zadanie. Kombinezon motocyklowy ma przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Jaki kombinezon wybrać? 

Pierwszym podziałem, na który trzeba zwrócić uwagę jest podział na kombinezony motocyklowe skórzane i tekstylne. Kolejnym pytaniem, które trzeba sobie zadać jest pytanie, czy będzie to kombinezon motocyklowy jedno, czy dwuczęściowy? 

Kombinezon skórzany czy tekstylny? 
Kombinezon motocyklowy skórzany jest wytrzymalszy niż kombinezony tekstylne. Wadą kombinezonów skórzanych jest brak membrany oraz dodatkowego ocieplenia. Kombinezon może posiadać perforację lub nie. Perforacja przepuszcza powietrze i to jest jej ogromnym plusem. Niestety przepuszcza również deszcz, który może okazać się bardzo nieprzyjemny. 

Kombinezon jedno czy dwuczęściowy? 
Warto zastanowić się, czy korzystniej jest wybrać jedno, czy dwuczęściowy? Niezależnie od tego czy motocyklista wybierze jedno, czy dwuczęściowy kombinezon musi on idealnie dobrany. Zarówno damski kombinezon motocyklowy jak i męski kombinezon motocyklowy, które będą za duże w trakcie jazdy będą nieprzyjemne łopotały. Kupując kombinezon zawsze trzeba go przymierzyć i dopasować. 

Największą wadą kombinezonu motocyklowego jest niewątpliwie jego cena. Warto jednak pamiętać, że dobry kombinezon skórzany będzie służył motocykliście przez wiele lat. Dobry strój motocyklowy można potraktować jak inwestycję.