Menu

Który odświeżacz wybrać?

0 Comments

Jak wiadomo uczucie świeżości w aucie jest wyjątkowo ważne dla kierowcy. Nieprzyjemny zapach w samochodzie często dezorientuje kierowcę, co przynosi negatywny skutek, a do tego jazda samochodem jest bardziej komfortowa przy przyjemnym zapachu. Na pytanie: co zrobić, aby mieć w samochodzie urokliwy aromat przychodzi nam z pomocą odświeżacz powietrza do samochodu.

Który odświeżacz samochodowy wybrać?

Przy wybieraniu odświeżacza samochodowego powinniśmy najpierw zaznajomić się z różnymi rodzajami odświeżaczy i wybrać dla siebie najstosowniejszy.

Wydaje się, że najbardziej praktycznym odświeżaczem jest po prostu zwykły kartonik z zawieszką, nazywany popularnie ,,choinką”. Jest to najprostsza forma odświeżacza, która dodatkowo kosztuje najmniej. Jednakże jest tego produktu jeden główny minus – odświeżacze te nie są trwałe i zapewniają aucie bardzo mały czas świeżości. Oznacza to, że mimo niskiej ceny, aby utrzymać regularnie świeży zapach w samochodzie należy kupować go bardzo często, więc nie należy on do produktów ekonomicznych.

Kolejnym odświeżaczem samochodowym, który postaram się przedstawić jest odświeżacz w postaci sprayu. Moim zdaniem z całego zestawienia zapachów samochodowych to ten jest najgorszy. Wszystko to dlatego, że po użyciu tego produktu zapach unosi się zaledwie chwilę, bo w bardzo szybkim czasie wentylacja samochodowa wyeliminuje go z samochodu. Jednak jest on bardzo przydatny, aby dynamicznie odświeżyć samochód, gdy nie jesteś w podróży, a niedługo na nią się wybierasz.

Podobnym odświeżaczem do ,,choinki” jest zapach w postaci żelu. Są różne postacie tego zapachu, można znaleźć np. żele zamknięte w małym słoiku okrytym wieczkiem. Jego dużym plusem jest wolne uwalnianie zapachu, czego skutkiem jest długotrwałe dostarczenie do samochodu aromatu.