Myjnie bezdotykowe
Navigation trends Pielęgnacja auta Myjnie bezdotykowe: rodzaje i funkcjonalność

Myjnie bezdotykowe: rodzaje i funkcjonalność

Myjnie bezdotykowe

Na rynku nie brakuje produktów do pielęgnacji samochodu. Jednak jedna z nowych technologii szybko stała się obowiązkowym wyposażeniem każdego, kto posiada samochód: myjnia samochodowa. Myjnie bezdotykowe stały się tak popularne, ponieważ wymagają mniej wysiłku z naszej strony, a także ograniczają ilość zarazków i bakterii, które mogą rozprzestrzeniać się wewnątrz naszych samochodów. Istnieje kilka rodzajów dostępnych myjni, ale ten przewodnik obejmuje wszystko, co musisz wiedzieć o tych najbardziej popularnych.

Co to jest myjnia bezdotykowa?

Myjnia bezdotykowa to urządzenie, które zostało zaprojektowane do usuwania brudu, kurzu i zanieczyszczeń z Twojego samochodu. Zamiast wchodzić do środka samochodu i używać rąk do czyszczenia powierzchni, myjnia bezdotykowa ma kilka dysz, które automatycznie rozpylają wodę na czyszczoną powierzchnię. W rezultacie nie trzeba się schylać ani skręcać, aby dotrzeć do trudno dostępnych miejsc wewnątrz samochodu. Może to brzmieć jak świetny pomysł, prawda? 

Rodzaje myjni bezdotykowych

Istnieje kilka różnych typów bezdotykowych myjni samochodowych:

  • Metoda Spin: Jest to najczęstszy typ myjni bezdotykowej. Metoda ta wykorzystuje te same obracające się szczotki, które są używane do suszenia samochodów. Obracając szczotki, myjnia rozpyla wodę na samochód.
  • Metoda szorowania: rodzaj myjni bezdotykowej wykorzystuje szczotki, które wykonane są ze sztywnego materiału. Szczotki te posiadają włosie, które odrywa się i przyczepia do powierzchni samochodu. Metoda ta jest stosowana głównie do czyszczenia czarnych samochodów.
Myjnie bezdotykowe

Kiedy powinieneś korzystać z myjni bezdotykowej?

Możesz korzystać z myjni bezdotykowej o każdej porze roku. Jednak entuzjaści motoryzacji zalecają korzystanie z myjni bezdotykowej w miesiącach wiosennych i jesiennych. Latem promienie ultrafioletowe słońca mogą uszkodzić lakier.

Related Post