opony nokian wr d3

Nokian Tyres WR D3 – zimówki dla wymagających

opony nokian wr d3

Kraje nordyckie mogą się poszczycić tym, że mają idealne warunki do testowania zimowego ogumienia. Nic więc dziwnego, że od lat jednym z liderów w branży opon zimowych jest fińska firma Nokian. Jaki jest sekret tej firmy? Własna baza technologiczna i godziny testów w skrajnych warunkach.

Opony zimowe Nokian

Jednym z technologicznych sekretów zimówek firmy Nokian jest specjalna mieszanka, z której wykonują swoje opony. Domieszka oleju rzepakowego pozwala osiągnąć dobrą przyczepność, podczas gdy dodatek krzemionki sprawia, że opona jest odpowiednio sztywna, przez co jej działanie nie zmienia się nagle w wypadku dużego spadku temperatur. Dobrze pracuje także na mokrej nawierzchni, Takie opony świetnie sprawdzają się np. w przypadku SUVów.
Opony Nokian WR D3 to przykład zimówek, które bazują właśnie na tej technologii. Nie należą wprawdzie do klasy Premium, ale spotykają się z bardzo dobrymi ocenami ze strony użytkowników.

Opony Nokian WR D3

Na rynku dostępny jest spory wybór rozmiarów opon Nokian WR D3: https://www.sklepopon.com/model-opony/nokian-wr-d3. Produkowane są w zakresie od 13 do 20 cali. Stosuje się je dla klas prędkości od T do W. Zgodnie z tabelą indeksów prędkości oznacza to, że w zależności od klasy możne je stosować maksymalnej prędkości nawet 270 km/h (klasa W).
Testowane na fińskich torach opony dobrze sprawdzają się w polskich warunkach, które nie są aż tak ekstremalne. Oponom Nokian WR D3 nie straszny śnieg ani błoto pośniegowe. W Polsce zwłaszcza roztopy są bardzo niebezpieczne, ponieważ w ciągu zimy niejednokrotnie ścieg rozpuszcza się i zamarza. Jednak opony WR D3 są w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników.