Navigation trends Karoseria Środki chemiczne do pielęgnacji samochodu

Środki chemiczne do pielęgnacji samochodu


Samochód dla wielu właścicieli to prawdziwe oczko w głowie. Nawet najdrobniejsza rysa powoduje ból głowy. Nic dziwnego, jeżeli samochód jest odpowiednio pielęgnowany, to przez dłuższy okres czasu prezentuje się bez zarzutu. Szczególnej troski wymagają zwłaszcza pojazdy, które nie są garażowane i parkuje się je pod przysłowiową chmurką. Trzeba pamiętać, że warunki atmosferyczne mogą bardzo niekorzystnie oddziaływać na karoserie.

Jak dbać o samochód?

Przede wszystkim samochód trzeba regularnie czyścić i to zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz. Pomocna w tym będzie chemia samochodowa czyli specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji aut. Specyfiki takie dostępne są w sklepach motoryzacyjnych, a także w wielu marketach. Warto wybierać wyłącznie produkty znanych firm, bo tylko wówczas można mieć pewność co do ich właściwego działania.

Mycie karoserii samochodu

Co kilka tygodni trzeba wymyć karoserie samochodu. Kurz, pył, trawy, błoto – to wszystko przyczepia się do maski i nie tylko nieestetycznie wygląda, ale przede wszystkim niekorzystnie wpływa na jakość karoserii. Myć samochód można na kilka sposobów. Najprostszy, a zarazem najdroższy z nich to wizyta na myjni automatycznej. W ramach wybranego pakietu, samochód zostanie tam wyszorowany ze wszystkich stron. Druga opcja, to myjnia ręczna, ale ze specjalnymi wężami z wodą i chemią samochodową pod ciśnieniem. Takie punkty samoobsługowe powstają w coraz większej ilości miejsc. Ostatnia opcja, to ręczne mycie samochodu. Zabiera ono najwięcej czasu, ale nie ma co ukrywać – jest najdokładniejsze.

Chemia samochodowa do mycia karoserii

Jeżeli ktoś zdecyduje się na ręczne mycie swojego ukochanego pojazdu, to wpierw musi pomyśleć o zakupie chemii samochodowej. Niezbędny będzie szampon do mycia auta, a także wosk do pielęgnacji lakieru. Te dwa elementy to zupełna podstawa. Przydać się mogą również różnorodne specyfiki służące konserwacji – na przykład uszczelek przy drzwiach samochodowych czy też używane do konserwacji opon.

Related Post