Co trzeba wiedzieć, wypożyczając samochód?

0 Comments 15:59

Wypożyczalnie samochodów stają się ostatnimi czasy coraz bardziej popularne. Korzystają z nich głównie osoby, które przebywają aktualnie na weekendowym wyjeździe, wakacjach czy też delegacji. Wypożyczając auto, łatwo można dotrzeć w miejsce, gdzie nie dociera komunikacja miejska ani żaden inny środek transportu. Trzeba jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wypożyczeniu auta.

Wypożyczalnia samochodów, a kaucja – czy jest obowiązkowa?

Profesjonalne wypożyczalnie z reguły nie pobierają żadnych kaucji od swoich klientów. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy osoba wypożyczająca auto nie posiada obywatelstwa polskiego. Trzeba jednak mieć świadomość, że wypożyczając auto z segmentu premium, trzeba przygotować się na zapłatę nawet 3000 zł kaucji. Oczywiście, zostanie ona zwrócona, jeśli auto zostanie oddane w nienaruszonym stanie.

Warto dokładnie obejrzeć auto przed wypożyczeniem

Osoba wypożyczająca auto podpisuje przy jego odbiorze protokół odbioru. Zanim jednak złoży się na tym dokumencie swój podpis, warto dokładnie obejrzeć wynajmowane auto. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, czy nie posiada ono żadnych uszkodzeń, rys, obtarć czy też uszkodzeń tapicerki. Wszystko dlatego, że jeśli nie zostaną one ujęte w protokole odbioru, winą za ich powstanie może zostać obciążona osoba wypożyczająca. Dlatego warto zadbać o to, by mieć przy sobie telefon komórkowy, w którym w razie potrzeby można wykonać zdjęcie wszystkich uszkodzeń. Tego rodzaju fotografie będą dowodem na to, że mankamenty te powstały przed wypożyczeniem samochodu.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem Nord Auto Olsztyn

Related Post

Klucze do kółKlucze do kół

Każdy posiadacz auta jesteś świadom, że bez odpowiedniego wyposażenia korzystanie z pojazdu może być wyjątkowo utrudnione. Z tego względu dobierając podstawowe wyposażenie do auta, oprócz apteczki i gaśnicy należy zaopatrzyć