Letnie opony Dunlop

0 Comments 12:33

Wybór letnich opon do samochodu jest istotną kwestią. Ważne, aby opony były dobrej jakości, bowiem to pozwoli na dużą oszczędność pieniędzy – wysokojakościowe opony posłużą nawet kilka sezonów bez konieczności ich wymiany na nowe.

Jakie opony na lato?

Letnie opony to jeden z trzech dostępnych typów opon, oprócz opon zimowych i całorocznych. 

Opony całoroczne, jak sama nazwa wskazuje, mogą być użytkowane przez cały rok, bez względu na zmieniające się warunki atmosferyczne.

Opony letnie natomiast doskonale się sprawdzają w temperaturze otoczenia przekraczającej 7 stopni. Są wykonane ze specjalnej mieszanki, która ma za zadanie zapewnić dobrą przyczepność i możliwie krótką drogę hamowania w ciepłym okresie wiosenno-letnim. 

Opony letnie Dunlop oraz opony na ten sam okres innych marek są dostosowane do jazdy nawet przy wysokich temperaturach. Wykonano je z użyciem mieszanki odpornej na działanie nawet skrajnie wysokiej temperatury, kiedy to w okresie letnim jezdnia potrafi nagrzewać się do bardzo wysokich temperatur.

Ile kosztują opony letnie?

Dobrej jakości letnie opony to wydatek rzędu nawet kilkuset złotych. Jednak inwestując w dobre jakościowo opony można mieć pewność że posłużą one kilka sezonów, dzięki czemu wydatek ten rozłoży się w czasie. 

Dobre jakościowo opony to także inwestycja w bezpieczeństwo – bowiem dzięki zastosowaniu dobrej mieszanki można mieć pewność, że opony spełnią swoje zadanie i pozwolą na bezpieczne wyhamowanie w razie zagrożenia lub awarii pojazdu, a także zapewnią optymalną przyczepność.

Related Post