Navigation trends Akcesoria samochodowe Czy można wyczyścić tapicerkę samemu?

Czy można wyczyścić tapicerkę samemu?


Do czynności, które bardzo wielu ludzi odkłada w czasie mimo, że myśli o nich na co dzień z pewnością można zaliczyć czyszczenie wnętrza samochodu. Każdego dnia wsiadając do auta, wielu aż krzywi się na widok brudnej tapicerki. Jednak pojawia się pytanie: czy czyszczenie wnętrza auta to zadanie, które należy powierzyć specjaliście?

Tapicerka – czy warto zająć się nią samemu?

Doprowadzanie do porządku tapicerki w samochodzie potrafi być wyjątkowo żmudnym zadaniem. Oraz kosztownym – jeżeli prace mają zostać powierzone profesjonaliście. W zależności od rodzaju i wielkości samochodu, a także zależnie od rodzaju tapicerowania czyszczenie może kosztować od 200 do nawet 500 zł. Jednak większość czynności można wykonać samemu, oszczędzając w ten sposób pieniądze i być może także odnajdując w sprzątaniu odprężenie i relaks.

Jak dokładnie wyczyścić wnętrze samochodu?

Każdorazowo czyszczenie tapicerki warto zacząć od gruntownego odkurzenia wnętrza samochodu. W ten sposób można mieć pewność, że śmieci w aucie nie przeszkodzą w kolejnych etapach sprzątania. Dokładne umycie wnętrza samochodu wiąże się także z czyszczeniem trudno dostępnych miejsc, takich jak okolice przycisków czy wloty powietrza. W tym przypadku warto zastosować niewielki pędzelek i oczyścić trudno dostępne miejsca propanolem lub innym środkiem czyszczącym. Następnie można przejść do prania tapicerki. Materiałową tapicerkę (poza podsufitką) czyści się odkurzaczem piorącym oraz jednym detergentem. Pielęgnacja skórzanej tapicerki jest nieco trudniejsza, czyści się ją gąbką lub miękką szczotką z użyciem specjalnie do tego przeznaczonego środka. Po czyszczeniu należy tapicerkę skórzaną zabezpieczyć preparatem ochronnym.

Do czyszczenia wnętrza auta warto wybrać słoneczny, ciepły dzień, aby wilgotne materiały miały możliwość swobodnego wyschnięcia.

Related Post