Etykiety przy zakupach opon

0 Comments 11:47

Dokonując zakupu opon niezbędne jest posiadanie informacji o jej parametrach. Najważniejsze można sprawdzić zapoznając się z etykietami. 

Oczywiście etykiety nie zawsze podają prawdą, ale zawsze jest to jedne ze sposobów na sprawdzenie ważnych informacji o oponach. Na etykietach opon znajdują się informacje o trzech parametrach:

– głośności, 

– oporze toczenia, 

– zachowania na mokrej powierzchni.

Czego warto unikać?

Warto jest decydować się na sprawdzone modele, jak Goodyear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 195/65 R15 91H letnie, które są w stanie zapewnić wskazane parametry opony. Natomiast warto unikać zakupu choćby opon energooszczędnych, które najczęściej są dużo droższe, a jednocześnie mniej trwałe. Bardzo często tego typu opony ze względu na specyficzne ustawienie parametrów przez producentów posiadają również wiele wad. Do najczęściej spotykanych wadach można zaliczyć te wpływające na zachowanie się samochodu na suchej nawierzchni. 

Seryjne ogumienie czy zwykłe 

Decydować można się na ogumienie seryjne, jak też na zwykłe Goodyear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 195/65 R15 91H letnie. Oba rozwiązania mogą być korzystne w określonych warunkach. W seryjnym ogumieniu występuje wzmocnienie ścian bocznych. Przekłada się to jednak na to, że opony mają niższą elastyczność oraz są cięższe w stosunku do zwykłych modeli. Oczywiście przekłada się to bezpośrednio na komfort jazd, gdzie samochód może podskakiwać na nierównościach. Natomiast ogumienie seryjne może zapewnić lepsze zachowanie się samochodu na drodze przy szybkiej jeździe.

Opony Goodyear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 195/65 R15 91H letnie dostępne na stronie SklepOpon.com

Related Post