opony dunlop zimowe

Opony zimowe czy całoroczne?

opony dunlop zimowe

Opony w samochodzie to jeden z najważniejszych elementów. To właśnie od nich zależy bezpieczeństwo nas, naszych bliskich oraz innych użytkowników drogi. Wiele osób wybierając opony, zastanawia się, czy warto zdecydować się na model przeznaczony na cały rok, czy wybrać renomowane opony (np. opony dunlop zimowe) Jak każde opony mają one swoje wady i zalety. Sprawdź, co należy wiedzieć, kupując model wielosezonowy.

Zalety opon wielosezonowych

opony dunlop zimowe

Podstawową zaletą opon, które przeznaczone są na cały rok, jest ekonomia ich używania. Kupując takie opony, oszczędzamy na wizytach celem wymiany ogumienia przed sezonem. Jeżeli posiadasz opony dunlop zimowe, to należy je przed sezonem założyć, a po sezonie zmienić na letnie. W przypadku opon całorocznych wystarczy je założyć. 

Inną zaletą jest fakt, że w przypadku wielosezonowych opon, nie ma potrzeby ich składowania, co może być szczególnie ważne dla osób, które mieszkają w bloku i nie mają dużo miejsca do przechowywania rzeczy.

Wady opon wielosezonowych

Opony wielosezonowe mają również wady. Kupując opony dedykowane np. opony dunlop zimowe, mamy pewność, że są one przystosowane do konkretnych warunków atmosferycznych. W przypadku opon wielosezonowych należy przygotować się na to, że ich wymiana będzie częstsza niż w przypadku sezonowych. Są one wystawione na skrajne warunki atmosferyczne, co sprawia, że bieżnik się szybciej zużywa.

Warto również wiedzieć, że producenci opon zalecają, aby regularnie odwiedzać serwis i sprawdzać stan opon. Niektórzy producenci zalecają nawet 2 wizyty rocznie w serwisie celem kontroli wyważenia czy stanu wentyli. 

Related Post

opony wielosezonowe r15

Opony na każdy sezonOpony na każdy sezon

W ostatnich latach posiadanie dwóch kompletów opon stało się standardem. Kierowani względami bezpieczeństwa posiadacze samochodów niemal zupełnie zapomnieli o drugiej opcji, a przecież w przypadku wielu z nich opony wielosezonowe

Letnie opony DunlopLetnie opony Dunlop

Wybór letnich opon do samochodu jest istotną kwestią. Ważne, aby opony były dobrej jakości, bowiem to pozwoli na dużą oszczędność pieniędzy – wysokojakościowe opony posłużą nawet kilka sezonów bez konieczności