Jakie wyposażenie powinna mieć kurtka motocyklowa?


Kurtka motocyklowa ma nie tylko dodawać szyku, ale przede wszystkim chronić przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Z tego względu decyzji o zakupie nie należy podejmować zbyt pochopnie. Jakość powinna znajdować się na pierwszym miejscu – nie ma sensu inwestować w odzież, która ulegnie zniszczeniu po jednym sezonie. Ogromną rolę odgrywa także wyposażenie, które bezpośrednio wpływa na funkcjonalność ubrania.

Rozmieszczenie protektorów

Protektory to charakterystyczne wstawki wzmacniające wybrane obszary kurki motocyklowej. Jest to również dodatkowe zabezpieczenie dla użytkownika. Standardowo występują one na łokciach oraz barkach. Zacznie rzadziej można spotkać protektor plecowy, jednak nie warto z niego rezygnować. Najczęściej wchodzi on w skład wyposażenia opcjonalnego.

Niezwykle istotne jest to, aby wspomniane elementy były wykonane z certyfikowanych tworzyw, które spełniają rygorystyczne normy oraz standardy.

System wentylacji

Kurtki motocyklowe posiadają rozmaite systemy wentylacji. Należy zaznaczyć, że membrana może być umieszczona na stałe. Warto jednak sprawdzić modele, które umożliwiają wyjęcie wspomnianego elementu, a tym samy obniżenie wagi.

Membrana wentylacyjna odpowiada ze efektywny przepływ powietrza, dzięki czemu odzież „oddycha”. Wilgoć jest odprowadzana do warstw wierzchnich, a nie kumulowana. Zmniejsza to prawdopodobieństwo pojawienia się potliwości oraz nieprzyjemnego zapachu.

Related Post