Navigation trends Auto serwis Klucze do kół

Klucze do kół


Każdy posiadacz auta jesteś świadom, że bez odpowiedniego wyposażenia korzystanie z pojazdu może być wyjątkowo utrudnione. Z tego względu dobierając podstawowe wyposażenie do auta, oprócz apteczki i gaśnicy należy zaopatrzyć się w zestaw odpowiednich kluczy.

Różnorodne klucze do aut

Tak, jak zostało wspomniane, oprócz apteczki i gaśnicy każdy kierowca powinien posiadać zestaw odpowiednich kluczy. W zależności od sytuacji sprawdzają się one doskonale do:

– odkręcania kół samochodowych,
– napraw w przypadku drobnych usterek drogowych,
– czyszczenia klamer akumulatora,
– odkręcania elementów karoserii.

Ponadto klucz może być użyteczny w wielu innych sytuacjach. Osoba, która uważa, że nie potrzebuje całego zestawu różnych kluczy, powinna zdecydować się przynajmniej na klucz do odkręcania kół.

Rodzaje kluczy do kół

Sprzedawcy zaoferować mogą wyjątkowo dużą ilość kluczy do kół samochodowych, ale wszystkie z nich można przydzielić do jednej z trzech kategorii. W sprzedaży dostępne są klucze ręczne, klucze dynamometryczne, klucze elektryczne. Czym się od siebie różnią?

Ręczny klucz do odkręcania kół można kupić już za 20-30 zł warto pamiętać, aby miał on rozmiar przynajmniej 17/19 mm oraz był nieco dłuższy. W takiej sytuacji, dzięki zastosowaniu tzw. dźwigni odkręcenie koła nie powinno sprawiać dużych problemów.

Alternatywnym rozwiązaniem jest przeznaczony zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów klucz dynamometryczny. Ten rodzaj klucza powszechnie wykorzystywany jest przez mechaników, ze względu na swoją zdolność do samodzielnego dobrania odpowiedniej siły w celu odkręcenia i dokręcenia śruby.

Ostatnim rodzajem spośród kluczy do odkręcania kół jest klucz elektryczny. W zależności od rodzaju mogą się one charakteryzować różnym poziomem napięcia, co bezpośrednio przekłada się na ich skuteczność. W większości przypadków doskonale sprawdzi się klucz elektryczny o napięciu 12 V, podpięty do gniazdka samochodowego.

Related Post