Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych

Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych

Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych

Posiadając samochód elektryczny trzeba regularnie uzupełniać w nim energię, aby móc cieszyć się jego pełnią zalet. Najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja we własną, znajdującą się na ścianie stację ładującą, zwaną potocznie wallbox.

W domu

Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych jest możliwy w domach prywatnych. 

Pierwszym krokiem w montażu lub też w wyborze stacji jest szczegółowy audyt terenu oraz instalacji elektrycznej w budynku. W trakcie analiz poprzedzających wykonanie instalacji weryfikowane są różne czynniki, takie jak:

  • Przekroje przewodów, które zasilają rozdzielnię,
  • Zapas mocy umownej
  • Nadprądowe zabezpieczenia ,
  • Sposób, w jaki rozdzielnia rozbudowana jest o nowe aparaty
  • Możliwości wykorzystania istniejącej infrastruktury, chociażby gniazdek siłowych z garażu
  • Zapotrzebowanie na moc i natężenie prądu przez samochód,
  • montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych
  • Stan prawny lokalu a także wszystkie niezbędne zgody administracyjne

W budownictwie wielorodzinnym posiadającym garaże podziemne, takie zgody mogą być niezbędne do realizacji montażu systemu. Po audycie następuje przygotowanie infrastruktury, doprowadzenie kabli, a następnie montaż. Sprawdź ceny: https://wallbox.pl/uslugi/montaz-stacji-ladowania-ac

Stacje ładowania w instytucjach publicznych

Inaczej wygląda budowa stacji ładowania samochodów elektrycznych w miejscach publicznych, np. na parkingach czy w hotelach. Przede wszystkim wymagane jest przygotowanie obszernego projektu budowlanego i wykonawczego oraz uzyskanie niezbędnych zgód administracyjnych. Częstokroć wydawane są nowe warunki przyłączenia, na podstawie których budowany jest przez Operatora Sieci Dystrybucyjnej spersonalizowany układ zasilania stacji elektroenergetycznej. Inaczej wygląda też w tym wypadku umiejscowienie kabli w gruncie.

Related Post