Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych

Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych

Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych

Posiadając samochód elektryczny trzeba regularnie uzupełniać w nim energię, aby móc cieszyć się jego pełnią zalet. Najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja we własną, znajdującą się na ścianie stację ładującą, zwaną potocznie wallbox.

W domu

Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych jest możliwy w domach prywatnych. 

Pierwszym krokiem w montażu lub też w wyborze stacji jest szczegółowy audyt terenu oraz instalacji elektrycznej w budynku. W trakcie analiz poprzedzających wykonanie instalacji weryfikowane są różne czynniki, takie jak:

  • Przekroje przewodów, które zasilają rozdzielnię,
  • Zapas mocy umownej
  • Nadprądowe zabezpieczenia ,
  • Sposób, w jaki rozdzielnia rozbudowana jest o nowe aparaty
  • Możliwości wykorzystania istniejącej infrastruktury, chociażby gniazdek siłowych z garażu
  • Zapotrzebowanie na moc i natężenie prądu przez samochód,
  • montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych
  • Stan prawny lokalu a także wszystkie niezbędne zgody administracyjne

W budownictwie wielorodzinnym posiadającym garaże podziemne, takie zgody mogą być niezbędne do realizacji montażu systemu. Po audycie następuje przygotowanie infrastruktury, doprowadzenie kabli, a następnie montaż. Sprawdź ceny: https://wallbox.pl/uslugi/montaz-stacji-ladowania-ac

Stacje ładowania w instytucjach publicznych

Inaczej wygląda budowa stacji ładowania samochodów elektrycznych w miejscach publicznych, np. na parkingach czy w hotelach. Przede wszystkim wymagane jest przygotowanie obszernego projektu budowlanego i wykonawczego oraz uzyskanie niezbędnych zgód administracyjnych. Częstokroć wydawane są nowe warunki przyłączenia, na podstawie których budowany jest przez Operatora Sieci Dystrybucyjnej spersonalizowany układ zasilania stacji elektroenergetycznej. Inaczej wygląda też w tym wypadku umiejscowienie kabli w gruncie.

Related Post

akcesoria samochodowe

Akcesoria do autaAkcesoria do auta

Zastanawiasz się nad tym, jakie akcesoria samochodowe odzwierciedlą Twoje oczekiwania? Nie ma co ukrywać, że znalezienie odpowiednich akcesoriów samochodowych nie musi być tak proste, jak się wydaje. Warto też podkreślić,