Samochód używany czy nowy?

Kiedy stajemy przed decyzją o zakupie nowego auta zastanawiamy się najpierw czy będzie to auto używane czy nowe. Oczywiście jeżeli dysponujemy odpowiednią ilością wolnej gotówki. Wiadomo bowiem, że nowe auta są stosunkowo drogie i niewielu z nas stać na taki zakup.

Zakładając jednak, że stać nas na zakup nowego auta należy zastanowić się co bardziej nam się opłaca.

Niewątpliwie zakup nowego auta z salonu jest sposobem dużo bezpieczniejszym. Eliminujemy tym samym ryzyko zakupu wadliwego auta, które będzie wymagało od nas w najbliższym czasie wkładu finansowego. Mamy gwarancję, że auto nie przeżyło żadnej kolizji ani nawet najmniejszej awarii. Jest po prostu nowe. Dodatkową zaletą nowego auta jest również możliwość całkowitego spersonalizowania go. Możemy wybrać te elementy wyposażenia, których potrzebujemy i te, które uważamy za zbędne.

To chyba wszystkie zalety związane z zakupem auta prosto z salonu. I choć wydaje się ich niewiele, to mają one kolosalne znaczenie.

Przechodząc do wad należy zacząć od ceny. Cena nowego auta jest wysoka, podczas gdy jego dwu lub trzyletni odpowiednik będzie kosztował nawet od 20% do 30% mniej. Nowe auta bardzo szybko tracą na wartości.

Kolejną wadą nowego samochodu są wysokie koszty utrzymania. Ubezpieczenie nowego auta jest dużo droższe. Dodatkowo wyższe są również koszty nowych części zamiennych lub serwisu.

Do głównych zalet używanego auta należy analogicznie niższa cena i koszty utrzymania. Samochody używane są tańsze w utrzymaniu. Do wad bez wątpienia duże ryzyko związane z zakupem i brak możliwości dostosowania auta do prywatnych oczekiwań.

Stojąc przed decyzją jakie auto kupić powinniśmy zastanowić się czego tak na prawdę oczekujemy i co jest dla nas ważne. Jeżeli wolimy zaoszczędzić i resztę środków przeznaczyć na inny cel śmiało możemy znaleźć porządne i zadbane auto używane. Im więcej możemy przeznaczyć na nie pieniędzy, tym większe prawdopodobieństwo, że kupimy na prawdę zadbane i sprawne używane auto – https://nordauto.hyundai.pl

Related Post

Zalety leasingu BMWZalety leasingu BMW

Leasing w dzisiejszych czasach cieszy się sporym uznaniem na rynku. Bardzo chętnie sięgają po takie rozwiązanie przedsiębiorcy, którzy pragną zaoszczędzić i postawić na nowoczesne pojazdy, które będą wizytówką firmy. Jakie