Tor Poznań – dla amatorów szybkiej jazdy samochodem


Na publicznych drogach można legalnie poruszać się z prędkością 140 km/h. Takie ograniczenia nie obowiązują na torach wyścigowych. Tor Poznań to doskonałe miejsce dla każdego, kto chce zasmakować w jeździe bez ograniczeń!

Tor wyścigowy Poznań – najnowocześniejszy tor w Polsce

Położony przy lotnisku Ławica Tor Poznań to jedyne tego rodzaju miejsce na mapie Polski – najdłuższy, najnowocześniejszy tor samochodowy i motocyklowy, który już od 1977 roku przyciąga fanów dużych prędkości.

Dzisiaj tor wyścigowy w Poznaniu jako jedyny w kraju posiada homologacje uprawniające do organizacji wyścigów krajowych i międzynarodowych. Odbywają się tutaj między innymi Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski czy rajdy KJS.

Tor w Poznaniu:
– Nawierzchnia: asfalt
– Długość: 4083 m
– Główna prosta: 560 m
– Szerokość: 12 m
– Rekord toru: 1 min. 24,544 s – Jakub Śmiechowski

Jazda po torze wyścigowym w Poznaniu – nie tylko dla zawodowców

Dzisiaj Tor Poznań udostępniany jest nie tylko zawodowym kierowcom. Jego możliwości mogą przetestować także amatorzy, korzystając przy tym z najszybszych samochodów na świecie.

Z torem współpracują wypożyczalnie samochodów sportowych, które posiadają pełną gamę luksusowych modeli. Ford Mustang, Lamborghini Gallardo, Subaru Impreza, Porsche 911, Nissan GTR – to tylko wybrane modele czekające na kierowców chcących skorzystać z oferty.

Wykupienie jazdy na torze wyścigowym w Poznaniu jest możliwe przez internet. Voucher na przejażdżkę sportowym autem może być też kapitalnym pomysłem na podarunek dla zapalonego fana motoryzacji.

Related Post