Wady i zalety samochodów elektrycznych

0 Comments 11:10

Choć samochody elektryczne jawią się nam jako pojazdy idealne, to jednak oprócz licznych zalet, posiadają również pewne wady. Jakie są zatem najważniejsze wady i zalety samochodów elektrycznych?

Zalety samochodów elektrycznych

Samochody elektryczne to przede wszystkim bardzo tanie jeżdżenie. Jak wiadomo, ropa, czy też benzyna, nie należą do najtańszego źródła energii. Jeśli wziąć dodatkowo pod uwagę, że samochód zużywa jednego lub drugiego paliwa całkiem sporo, wychodzi, że jeden przejechany kilometr jest bardzo drogi. Inaczej jest jednak w przypadku auta elektrycznego, gdzie przejechanie jednego kilometra staje się wielokrotnie tańsze. Nie można również pominąć tego, że samochody elektryczne są wielokrotnie mniej szkodliwe dla środowiska.

Wady samochodów elektrycznych

Niestety nawet tak z pozoru idealne urządzenie, jak samochód elektryczny, ma pewne wady. Dużą przeszkodą w jego zakupie jest z pewnością cena, która często jest nawet dwukrotnie wyższa niż za samochód o podobnych możliwościach z napędem na zwykłe paliwo. Dodatkowo na uwadze trzeba mieć to, że jedno ładowanie nadal daje niezbyt duży zasięg, a sam czas ładowania również jest wielokrotnie większym niż zwykłe tankowanie.


Wszystko to powoduje, że choć do miasta taki samochód jest idealny, to już jednak na wakacje na drugi koniec kraju może być ciężko nim sprawnie i szybko dojechać. Mimo jednak to, samochody elektryczne warte są rozważenia i z pewnością stanowią oną przyszłą podstawę całej światowej motoryzacji. W końcu ropy nam nie przybywa.

Related Post

Zalety leasingu BMWZalety leasingu BMW

Leasing w dzisiejszych czasach cieszy się sporym uznaniem na rynku. Bardzo chętnie sięgają po takie rozwiązanie przedsiębiorcy, którzy pragną zaoszczędzić i postawić na nowoczesne pojazdy, które będą wizytówką firmy. Jakie