opona debica navigator

Charakterystyka opon Dębica Navigator 2

opona debica navigator

Należy zdawać sobie sprawę, że model opony Dębica Navigator 2 z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem kierowców oraz właścicieli samochodów. Obecnie są to najbardziej popularne opony jeżeli chodzi o klasę ekonomiczną. Warto jednak wiedzieć, jak ten produkt prezentują się oceny omawianego produktu jeżeli chodzi o hałas, spalanie i hamowanie.

Spalanie paliwa – ocena E

Trzeba mieć świadomość, że opory toczenia ocenia się w siedmiostopniowej skali. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że opony są aż w 20% odpowiedzialne za emisję spalin czy zużycie paliwa przez samochód. Najbardziej ekologiczne i oszczędne modele opon otrzymują klasę A, z kolei najsłabiej prezentujące się w tym aspekcie – G.

Hamowanie na mokrym – ocena C

Warto wiedzieć, że ten parametr ocenia się przez pomiar nie tylko i wyłącznie drogi hamowania, ale również siły tarcia opon. Ponadto poszczególne modele opon mogą otrzymać za przyczepność na mokrej nawierzchni klasę od A do G.

debica navigator
Kliknij w obrazek i przejdź do sklepu

Hałas zewnętrzny – 70 dB

Parametr ten oznacza natężenie dźwięku, które jest wytwarzane przez pracujące opony. Warto zatem podkreślić, że w tym aspekcie ogumienie można podzielić na trzy kategorie, które są oznaczane od najbardziej cichych do najgłośniejszych. Służą do tego graficzne symbole jednej, dwóch albo trzech fal. Ponadto umieszczana jest również liczba, która będzie oznaczała średnie natężenie emitowanego hałasu w decybelach. Omawiany model opony Dębica Navigator 2 uzyskał w unijnej etykiecie w kategorii hałas zewnętrzny wynik 70 dB.