opony
Navigation trends Opony Samochodowe Jakość opon zimowych Michelin

Jakość opon zimowych Michelin

opony

Michelin to francuska marka, która już od wielu lat cieszy się uznaniem kierowców. Oceny poszczególnych parametrów, jakie otrzymują w testach opony zimowe Michelin są zadowalające. Posiadanie odpowiedniego ogumienia jest niezbędne do bezpiecznej jazdy zimą, warto więc już zawczasu zaopatrzyć się w produkty wysokiej klasy. Co warto wiedzieć o oponach zimowych Michelin przed ich zakupem?

Czym charakteryzują się opony zimowe Michelin?

Michelin to firma, która postawiła sobie za zadanie dostarczać produktów zapewniających bezpieczeństwo i gwarantujących wysoką jakość. Opony zimowe Michelin są tego przykładem, gdyż oceny, jakie osiągają w testach, są wyższe niż u wielu konkurentów na rynku. Poszczególne noty różnią się w zależności od modelu i rozmiaru. Wyższa jakość ogumienia sprawia, że opony zimowe Michelin charakteryzują się wyższym poziomem cen, niż ogumienie innych marek. Jest to jednak usprawiedliwione osiągami tych opon. Ceny ogumienia tej marki zaczynają się od kilkuset złotych i mogą dochodzić nawet do tysiąca złotych za komplet.

Przyczepność do mokrej nawierzchni

opony

Szczególną uwagę należy zwrócić na parametr (do odczytania z etykiety) zwany „przyczepnością do mokrej nawierzchni”. Określa od drogę, jaką pokonuje samochód, podczas hamowania na mokrym podłożu. Większość modeli opon zimowych Michelin otrzymuje ocenę B lub C, co świadczy o dużej przyczepności i wysokim bezpieczeństwie, jakie zapewniają produkty tej marki podczas jazdy. Opony zimowe Michelin stanowią dobry wybór dla kierowców, którzy szukają ogumienia z wyższej półki, a którego cena podparta jest odpowiednią jakością.

Related Post