Pokrowce samochodowe – jak wybrać?

Wielu kierowców niezwykle dba o wygląd i stan wnętrza auta. Jednym z elementów, na który zwracają szczególną uwagę są fotele i ich tapicerka. Ta w związku z eksploatacją samochodu niszczy się dość szybko. Dlatego warto jest przykryć je odpowiednim pokrowcem. Ważne jednak, aby wybrać go właściwie.

Dopasowanie


Pierwszym ważnym elementem przy wyborze pokrowców na fotele jest ich odpowiednie dopasowanie. Trzeba bowiem wiedzieć, że na rynku dostępne są różne pokrowce samochodowe. Generalnie można je podzielić na miarowe i uniwersalne. Wybierając pokrowiec zawsze należy się upewnić, że będzie od dokładnie pasował do foteli w samochodzie.

Materiał wykonania


Drugi ważny czynnik jaki brać należy wybierając pokrowce na fotele samochodowe jest materiał z jakie zostały one wykonane. Do wyboru jest kilka rodzajów materiału. Najczęściej pokrowce produkowane są z weluru, żakardu, alcantary oraz skóry ekologicznej.

Funkcjonalność pokrowca


Oczywiście niezwykle ważna jest także funkcjonalność pokrowców. Na rynku dostępne są różne pokrowce. Wiele z nich posiada różnego rodzaju funkcje, które ułatwiają korzystanie z nich. Taką funkcją jest np. możliwość rozkładania pokrowca bez konieczności rozpinania zamka.

Bezpieczeństwo podczas jazdy


Na koniec wspomnieć oczywiście należy jeszcze o kwestii bezpieczeństwa. Warto wiedzieć, że wiele modeli pokrowców wyposażona jest w dodatkowe boczne poduszki powietrzne.