Navigation trends Pielęgnacja auta Tańszy czy droższy? Jaki szampon samochodowy wybrać?

Tańszy czy droższy? Jaki szampon samochodowy wybrać?


Od czasu do czasu wskazane jest to, aby porządnie umyć posiadany samochód z nagromadzonego na nim brudu, pyłu i innego rodzaju zanieczyszczeń. Problemem jednak dla wielu kierowców jest wybranie do tego celu odpowiedniego szamponu. Większość z nich skupia się tylko i wyłącznie na cenie, decydując się na model albo najtańszy, albo też najdroższy. Który z tych dwóch szamponów lepiej wybrać?

Charakterystyka szamponu taniego

Czym konkretnie charakteryzuje się tani szampon samochodowy, oprócz tego, że nie trzeba za niego wiele zapłacić? Przede wszystkim na uwadze trzeba mieć to, że jest on bardzo łatwo dostępny. Oznacza to, że jeśli nadarza się okazja do tego, aby umyć auto, np. w wyniku dobrej pogody lub też zmiany planów na dany dzień, to nawet nie posiadając szamponu można go szybko i bez większego problemu kupić. Niestety jego wada jest fakt, że niska cena powoduje bardzo słabą jakość takiego mycia. Nie tylko nie jest on skuteczny w myciu, czyli trzeba auto umyć nim dwa a często nawet trzy razy, aby osiągnąć pożądany efekt.

Charakterystyka szamponu drogiego

Oczywiście prawdą jest to, że drogi szampon samochodowy jest o wiele bardziej kosztowny niż ten tańszy. Często kosztuje nawet kilka razu więcej, za takie samo opakowanie. Jak się jednak okazuje, jest on również często bardziej opłacalny, ponieważ jest wydajniejszy, oraz skuteczniejszy. Oznacza to, że jednym myciem można uzyskać pożądany efekt, a w przypadku modelu taniego potrzebne do tego będą nawet trzy mycia. Wniosek jest zatem prosty, lepszym wyjściem okazuje się model droższy, ponieważ de facto jest ekonomiczniejszy.

Related Post