Yamaha 125 – kilka dobrych informacji


Na rynku dostępnych jest wiele modeli motocykli zwanych potocznie ścigaczami. W większości interesują ludzi te najmocniejsze jak Hayabusa, która jest marzeniem każdego motocyklisty, który ma zamiłowanie do sportowych motocykli. Zanim jednak ktokolwiek przesiądzie się na takiego potwora, powinien zacząć od słabszych wersji.

Yamaha YZF – R125

Japończycy szczególnie duży nacisk kładą na produkcję motocykli, znacznie bardziej niż na samochody. Do jednych z największych firm produkcyjnych należy firma Yamaha. W ofercie posiada wiele modeli o różnej pojemności. Dużym zainteresowaniem cieszy się Yamaha YZF R125, która swoim wyglądem potrafi sprawić, że niejeden pomyli ją z popularną R6.

Jej pojemność 125 ccm generuje 15KM czyli tyle ile zezwala ustawa, na kierowanie pojazdami z prawem jazdy A1 i B. Mimo niezbyt wielkiej pojemności, potrafi wkręcić się na obroty bardzo szybko. Dzięki niskiej wadze oraz mocnemu silnikowi yamaha yzf r125 należy do najmocniejszych w swojej kategorii. Części i akcesoria do yzf – r125 w przystępnych cenach, jednak w zależności od podzespołu mogą one sięgać kilkuset złotych.

Dla kogo Yamaha YZF – R125

Jest to idealny motocykl dla początkujących. Mocny silnik i najlepsze hamulce w swojej klasie to główne cechy charakteryzujące eRkę. Sportowa sylwetka sprawia, że można poczuć pod sobą miniaturkę supersporta. Pojemność 125ccm jest najchętniej wybierana przez początkujących motocyklistów, również tych przesiadających się z samochodów.