Navigation trends Zakup auta Czy zakup samochodu używanego jest nadal opłacalny?

Czy zakup samochodu używanego jest nadal opłacalny?


Coraz wyższe ceny w salonach samochodowych sprawiają, że auta używane z takich salonów jak Nord Auto Olsztyn cieszą się ogromną popularnością. Ich zakup obarczony jest jednak pewnym ryzykiem. W przypadku złego wybory koszty naprawy mogą być naprawdę wysokie. To właśnie dlatego tak ważne jest staranne sprawdzenie pojazdu i wybranie egzemplarza będącego w jak najlepszym stanie technicznym.

Za dobre samochody używane zapłacimy sporo

Wysokie ceny w salonach i kiepska dostępność nowych pojazdów sprawiają, że za samochody używane trzeba zapłacić większe pieniądze niż jeszcze kilka lat temu. Oczywiście pojazdy te po kilku latach jazdy mają większy przebieg i ich stan techniczny nie będzie perfekcyjny, ale decydując się na dobry egzemplarz, jesteśmy w stanie doprowadzić takie auto do idealnego stanu niewielkim kosztem. Jazda takim samochodem będzie więc całkowicie bezpieczna i niemal bezobsługowa. Ważne, by podczas wyboru skupić się na dobrym stanie technicznym, a nie niskiej cenie. Ta ostatnia przeważnie idzie w parze z gorszą kondycją pojazdu. Chcąc uniknąć problemów, omijamy szerokim łukiem najtańsze auta używane na sprzedaż.

Gdzie najlepiej kupować auta używane?

Zakup od osób prywatnych nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na kupno samochodów używanych od firm. Wystawiając fakturę, sprzedawca udziela gwarancji lub rękojmi, która chroni nas przed poważnymi usterkami powstałymi nie z naszej winy. Warto wiedzieć, że spora część autoryzowanych serwisów obsługi również preferuje sprzedaż samochodów używanych. Są one być może trochę droższe, ale w cenie dostajemy roczną gwarancję producenta, co zawsze jest korzystne z punktu widzenia kupującego.

Related Post