Navigation trends Akcesoria samochodowe Jakie są zalety opon letnich?

Jakie są zalety opon letnich?


Kierowcy powinni dbać o swoje bezpieczeństwo na drodze. Nie chodzi nam tylko i wyłącznie o stosowanie się do przepisów, chociaż ma to spore znaczenie, ale również o stan naszego samochodu. Bardzo istotna na drodze jest przyczepność i o tym nie trzeba przypominać żadnemu kierowcy. Nie można zapomnieć o tym, żeby zgodnie z obowiązującą porą roku wymieniać opony. Postanowiliśmy wziąć lupę te, które są przeznaczone pod te cieplejsze okresy. Dlaczego warto się na nie decydować? Aby się dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania poniższego tekstu.

Letnie opony są uniwersalne

opony letnie 215 50 r17

Decydując się na zakup letnich opon mamy świadomość, że będą one idealnie zapewniać przyczepność nie tylko podczas upałów, ale i również podczas deszczowych dni. Dzieje się tak dzięki specjalnie zaprojektowanym zębom bieżnika, które pozwalają pojazdowi na utrzymanie stabilizacji podczas jazdy. Nie zmienia to jednak faktu, że przy okazji padającego deszczu, którego przecież latem nie brakuje, a nawet w lipcu są najczęstsze opady trzeba robić wszystko, by nie wypaść z drogi. Do tego jednak potrzebna jest spora ostrożność oraz umiar w wyprzedzaniu.

Pozwalają na korzystanie przez sporo miesięcy

Przyjęło się, że opony letnie 215 50 r17 można mieć założone, gdy temperatura na zewnątrz wynosi powyżej 7 stopni Celsjusza. Jako, że w ostatnich latach pogoda przeważnie nas rozpieszcza, to wniosek jest bardzo prosty – ten rodzaj ogumienia można stosować praktycznie przez cały rok. Temperatura poniżej 7 stopni dotyczy raczej miesięcy od listopada do marca, chociaż mrozy przychodzą czasem później, a ciepłe dni wcześniej, więc tak naprawdę przy „dobrych wiatrach” na takich oponach będzie można jeździć dłużej.

Related Post