Koło zapasowe czy samodzielny zestaw naprawczy?


Niestety zniszczeniu mogą ulec nawet najlepsze jakościowo opony zwłaszcza, że jakość polskich dróg pozostawia wiele do życzenia. W przypadku nagłych awarii warto mieć w bagażniku koło zastępcze albo specjalny zestaw naprawczy, dzięki któremu będzie można przywrócić do życia zniszczone opony.

Przenośne zestawy naprawcze czy wymiana opon?

W dzisiejszych czasach coraz więcej renomowanych producentów samochodów oferuje swoim klientom specjalne zestawy naprawcze, które są najlepszą alternatywą dla koła zapasowego. Mobilny zestaw naprawczy bez żadnego większego problemu zmieści się w małej skrzyneczce, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo cennego miejsca w bagażniku. Jedyną wadą tego rozwiązania jest to, że nie sprawdzi się ono najlepiej w przypadku większych uszkodzeń na oponie. Wymiana opon umożliwia natychmiastowe kontynuowanie jazdy, dlatego też jest to zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie.

O czym należy pamiętać?

Mało kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że powyżej opisane zestawy naprawcze są tak naprawdę rozwiązaniem doraźnym. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że naprawione opony powinny nam wystarczyć jedynie do bezpiecznego dotarcia do najbliższego zakładu wulkanizacyjnego. To właśnie tam doświadczony mechanik powinien dokonać oględzin stanu technicznego opon i zadecydować o wymianie albo naprawie. Skuteczna wymiana opon w Nord Auto w dużej mierze zależy od miejsca oraz rodzaju przerwania. Warsztaty korzystają najczęściej z dwóch różnych metod naprawiania opon. Pierwsza z nich to tzw. wulkanizacja na zimno, a druga to wulkanizacja na gorąco przy pomocy której można poradzić sobie nawet z dość dużymi uszkodzeniami na oponie, dzięki czemu wymiana opon nie będzie potrzebna.

Related Post

opony wielosezonowe r15

Opony na każdy sezonOpony na każdy sezon

W ostatnich latach posiadanie dwóch kompletów opon stało się standardem. Kierowani względami bezpieczeństwa posiadacze samochodów niemal zupełnie zapomnieli o drugiej opcji, a przecież w przypadku wielu z nich opony wielosezonowe