kupno kamery samochodowej

Kupujemy kamerę samochodową

kupno kamery samochodowej

Akcesoria samochodowe mogą przybierać różnego rodzaju postać. Wiele jest takich, które służą jedynie do zabawy i są zwykłymi gadżetami, a są i takie, które spełniają znacznie poważniejsze zadania. Tym drugim rodzajem jest z całą pewnością kamera samochodowa. Jak wybrać dobry model?

Kwestia jakości

Zdecydowanie najpoważniejszą sprawą, jeśli chodzi o kupowanie takiego rodzaju akcesoriów samochodowych, jak kamera, jest zwrócenie uwagi na to, jakiej jakości będzie ona rejestrowała obraz. Kluczowe w tym wypadku jest to, aby nie zwracać uwagi tylko na rozdzielczość, lecz przede wszystkim na ilość rejestrowanych klatek na sekundę, ponieważ to one w głównej mierze będą wpływały na czytelność pojedynczych klatek, niezbędnych do odczytania np. tablic rejestracyjnych.

Bardzo ważne jest także to, jak dana kamera będzie w stanie sobie poradzić w czasie nocy, gdy oświetlenie będzie na dosyć niskim poziomie.

Kwestia ilości kamer

Zupełnie inną sprawą, o której także trzeba pamiętać, to ilość kamer, które znajdować się będą w takim zestawie rejestratora. Standardem jest umieszczenie jednej kamery zaraz pod lusterkiem w przedniej szybkie, lecz bardzo wskazane jest także posiadanie kamery w tylnej szybie, która będzie rejestrowała auto jadące za nami. W skrajnych przypadkach zdarza się również, że zestawy rejestratora posiadają także jeszcze dodatkowe kamery, które umieszcza się np. w lusterkach, lub też pod podwoziem samochodu. Nie są one jednak tak bardzo wymagane, jak te z przodu i tyłu auta.

Kamery oraz wiele innych przydatnych akcesoriów samochodowych kupisz tutaj.