Navigation trends Akcesoria samochodowe Szpachle samochodowe – rodzaje i zastosowanie

Szpachle samochodowe – rodzaje i zastosowanie


Aby można było wykonać właściwie prace mające związek z naprawianiem blacharki, należy dobrze wybrać szpachle samochodowe. Na rynku dostępnych jest wiele ich rodzajów. Poniżej opiszemy kilka spośród nich. 

Szpachle samochodowe uniwersalne 

Szpachla samochodowa https://www.dlalakierni.pl/szpachle-samochodowe uniwersalna, jest podstawowym produktem zaliczanym do tejże kategorii. Z uwagi na jej konkretny typ, może być bardziej albo mniej elastyczna, jak również nadawać się celem okrywania różnego typu nawierzchni.

Masy o większej elastyczności zalicza się do łatwych w nakładaniu, zaś te twardsze przydają się w przypadku mechanicznej obróbki albo pokrycia małych nawierzchni. 

Szpachle samochodowe z włóknem szklanym

Innym typem samochodowych szpachli, są te zawierające włókna szklane. Za sprawą takiego składnika szpachla może nabrać dużej mechanicznej wytrzymałości, staje się także uodporniona na oddziaływanie wyższych temperatur.

Szpachla taka odznacza się więc sporą twardością, dlatego zaleca się ją celem nakładania na małe powierzchnie, jak i w miejscach, gdzie wymaga się sporej wytrzymałości wypełnienia. 

Szpachle samochodowe z pyłem aluminiowym 

Szpachle zawierające w składzie pył aluminiowy to następny produkt, który został przeznaczony celem zastosowania w czasie prac o charakterze blacharsko-lakierniczych. Dzięki pyłowi aluminiowemu w składzie środki te mogą wyróżniać się sporą odpornością na uszkodzenia o charakterze mechanicznym.

Są również uodpornione na oddziaływanie wyższych temperatur, dlatego mogą być nakładane w miejscach narażonych na przegrzewanie.

Elastyczność szpachlówki z pyłem aluminiowym w składzie sprawi, iż nada się ona celem wyplenienia sporych powierzchni i w łatwy sposób podda się obróbce nawet po długim czasie od zaaplikowania, dzięki czemu jest łatwiejsza w użyciu. 

Related Post