Plusy i minusy zakupu samochodu z salonu


Zakup samochodu z salonu wiąże się z poniesieniem sporego wydatku, który niejednokrotnie od kupującego wymaga zaciągnięcia kredytu. Jak się jednak okazuje wiele osób to nie odstrasza i decydują się na ten krok. Oczywiście wszystko ma swoje plusy i minusy, w związku z czym należy rozważyć wszystkie za i przeciw i na tej podstawie podjąć ostateczną decyzję.

Jakie są plusy i minusy dokonywania zakupu samochodu w salonie?

Jak się okazuje możemy odnotować zdecydowanie więcej plusów niż minusów. Przede wszystkim największym plusem jest to, że otrzymujemy zupełnie nowy samochód, którym nie jeździł nikt oprócz nas. W związku z tym, nie musimy obawiać się, że pojazd był mocno eksploatowany, co przekłada się w konsekwencji na jego stan techniczny.

Salon samochodowy Nord Auto Hyundai daje też długoterminową gwarancję, dzięki której w sytuacji wstąpienia usterki, która nie była naszą winą, pojazd naprawiany będzie na koszt salonu.

Kolejną niekwestionowaną zaletą jest ta, że dealer samochodowy sprzedaje nam produkt nowy, w związku z czym przez długi czas nie będzie on wymagał od nas ponoszenia kosztów napraw związanych ze zużyciem części w samochodzie.

Jeżeli mowa o minusach, to niewątpliwie jest nią fakt, że w momencie otrzymania kluczyków i wyjechania autem z salonu traci on automatycznie na swojej wartości. W związku z tym nawet jeżeli następnego dnia po zakupie zechcemy go sprzedać, to kwota ta będzie już sporo niższa.

Jak sami możemy zauważyć plusy zakupu samochodu z salonu znacznie przewyższają minusy. W związku z tym ostatecznie kupienie nowego samochodu jest opłacalne, więc warto tę kwestię rozważyć.

Related Post

Zalety leasingu BMWZalety leasingu BMW

Leasing w dzisiejszych czasach cieszy się sporym uznaniem na rynku. Bardzo chętnie sięgają po takie rozwiązanie przedsiębiorcy, którzy pragną zaoszczędzić i postawić na nowoczesne pojazdy, które będą wizytówką firmy. Jakie